KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 9201565
nr 920 1565
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Etsningar, 2 st. Göran Brunius (1911-2005), fåglar, numrerade och signerade, motivet: 48x32 + 30x16
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 27 oktober 2014
kl 20:15:56
27/10 13:17:55
100 kr
27/10 20:10:55
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius